top of page

Wypożyczalnia rowerów

Zapraszamy do czynnego wypoczynku! 

Ceny za wypozyczenie 1 roweru: doba - 25 pln
godzina - 7 pln

TRASY ROWEROWE: 

19 km- JEZIORO MOKRE 

Trasa rowerowa, która prowadzi wzdłuż brzegów Jeziora Mokrego. Przejeżdżając przez rezerwat "Królewska Sosna" można poznać osobliwości florystyczne tego rezerwatu, do których należą pomnikowe drzewa: "Królewska Sosna" i "Dąb im. Karola Małłka" a także dystroficzne jeziorka śródleśne z reliktową florą polodowcową torfowisk wysokich i przejściowych.
Półwysep Ławny Lasek to miejsca wczesnego osadnictwa . 

10 km - REZERWATY KRUTYŃSKIE 

Trasa prowadzi z Krutyni do trzech rezerwatów "Krutynia" , "Zakręt", i "Królewska Sosna". Pozwala na zapoznanie się z przyrodą tych rezerwatów. 

17 km -KULTUROWO-HISTORYCZNA 

Trasa ta prowadzi przez głazowiska koło wsi Rosocha i Wojnowo, które znajdują się w pasie moreny czołowej fazy poznańskiej zlodowacenia bałtyckiego (Wűrm), w pobliżu jej styku z terenem sandrowym, rozciągającym się na południe. W Wojnowie zwiedzić można klasztor i molennę staroobrzędowców oraz cerkiew prawosławną rosyjskich osadników z pierwszej połowy XIX wieku. 

28 km - ERNSTA WIECHERTA 

Trasa prowadzi z Krutyni do Piersławka, miejsca urodzin i młodości niemieckiego pisarza Ernsta Wiecherta, którego twórczość związana jest z Mazurami. Droga wiedzie nad jeziorami: Mokrym, Kołowin, Majcz Wielki. W Lipowie zobaczyć można średniowieczne grodzisko Galindów, ludu bałtyckiego. 

12 km - KADZIDŁOWO - DOLNA KRUTYNIA 

Trasa prowadzi z Krutyni do Kadzidłowa a następnie do rezerwatu "Krutynia Dolna". W Kadzidłowie znajduje się "Park Dzikich Zwierząt", w którym zobaczyć można jelenie, daniele, dziki, bobry a nawet wilki. Na polanie "Ingrowy Grunt" można skorzystać z kąpieli w rzece Krutyni. 

27 km - LEŚNICZÓWKA PRANIE 

Trasa wiedzie do lesniczówki Pranie nad Jeziorem Nidzkim, gdzie wypoczywał i tworzył K.I. Gałczyński. Po drodze zobaczyć można młyn wodny i głazy na wyeksploatowanej żwirowni.

bottom of page